RSS    - Inzerce -

Levné volání bez smlouvy. Již od 0,79 Kč/min!

I když se může zdát, že bez dlouhodobého smluvního úvazku si u žádného mobilního operátora dnes už nezatelefonujete, ve skutečnosti lze u kteréhokoli z nich bez problémů získat volání bez smlouvy. Jaké má výhody a proč by vás mělo zajímat?

I když to na první pohled vypadá, že mobilní operátoři nabízejí dnes svým zákazníkům za každou cenu dlouhodobou smlouvu a volat lze jen s pravidelným měsíčním paušálem, není to pravda.

Volání bez smlouvy stále existuje

Symbolem volání bez smlouvy je tzv. předplacený kredit. Ten lze spolu se SIM kartou zakoupit v maloochodní prodejní síti a po jednoduché aktivaci SIM karty prostřednictvím SMS pak ihned volat.

Ještě před deseti lety bylo možné předplacenou kartu (podle potřeby i se SIM kartou nebo bez ní) zakoupit prakticky v každém supermarketu a na každé benzínové stanici. Dnes se prodejní okruh tohoto zboží radikálně zmenšil a předplacené karty nelze koupit zdaleka všude.

Největší popularita předplacených karet je sice už dávno pryč, ale všichni dominantní mobilní operátoři tuto možnost volání stále nabízejí, byť ji většinou nijak zásadně marketingově netlačí. To vyplývá zcela logicky ze dvou důvodů:

1. Ceny volání jsou u předplacených bezsmluvních služeb vyšší. Proto jsou marketingově promovány především tarifové produkty s pravidelným měsíčním paušálem, které umožňují v reklamním sdělení nabídnout spotřebiteli na první pohled zajímavější cenu za minutovou sazbu.

2. Pro mobilního operátora má větší cenu zákazník, který je dlouhodobě smluvně uvázaný, byť má ceny za samotné hovory o něco málo nižší.

Výhody volání bez smlouvy

I přes výše uvedené nevýhody bezsmluvních tarifů má volání bez smlouvy oproti dlouhodobému smluvnímu úvazku pádné argumenty.

  • Člověk má své výdaje za volání pod naprostou kontrolou. Není třeba kalkulovat s žádným paušálem, ani „volnými“ minutami. Prostě vidíte, kolik máte ještě předplaceného kreditu a kolik vás stojí minuta volání. Pokud si kredit dobíjíte jednou měsíčně, víte zcela přesně, kolik minut ještě můžete provolat.
  • Platíte jen za to, co skutečně provoláte. Volání bez smlouvy je samozřejmě vhodné především pro ty, kteří provolají méně. Ti pak neplatí zbytečně měsíční paušál za služby, které nespotřebovávají.
  • Nemáte žádný závazek. Volání bez měsíčního paušálu zkrátka dává zákazníkovi více svobody. I přes lehce dražší minutové volání má zákazník jistotu, že mu nikde nevznikají žádné dluhy, v případě potřeby nemusí nikde vypovídat smlouvu a platit před zrušením účtu zbytečně další peníze. Nemusí si lámat hlavu s žádným výpovědním obdobím nebo smluvními pokutami, které ho často při výpovědi smlouvy čekají.

Fayn – Nejlevnější virtuální operátor

S příchodem mobilních virtuálních operátorů se situace na trhu s voláním beze smluv rozšiřuje. Virtuální operátoři, kteří vstupují právě v těchto měsících na trh, se snaží přetáhnout zákazníky k sobě od dominantních mobilních operátorů právě vymezením se vůči nim. Jednak nižší cenou a jednak např. právě filozofií volání bez smlouvy, respektive bez měsíčního paušálu.

Jedním z těchto nových virtuálních operátorů je Fayn Telecommunications. Nejedná se o žádném případě o nováčka na telekomunikačním poli. Fayn byl prvním VoIP operátorem v ČR a působí na českém trhu již od roku 2003.

V letošním roce pak Fayn začal nabízet služby i coby virtuální operátor. Díky svému technologickému zázemí VoIP operátora může Fayn nyní nabídnout zajímavé ceny pro volání při propojení klasického mobilního volání a VoIP volání.

Volejte bez závazku již od 0,79 Kč/min.

Fayn nabízí řadu tarifů. Vedle produktů s pevně daným měsíčním paušálem (které pak pro zákazníka pochopitelně znamenají nižší minutové sazby a určité množství volných minut a SMS v ceně) nabízí Fayn i tarif s měsíční platbou nula Kč.

V rámci tohoto tarifu zaplatíte (v případě užití VoIP technologie) pouhých 0,79 Kč za minutu hovoru do kterékoli mobilní sítě.

Pokud vás informace o levném volání bez měsíčního paušálu zaujaly, obraťte se na Fayn Telecommunications pro více informací. Fayn vám podá podrobnosti o svých službách na oficiálním webu nebo na bezplatném telefonním čísle 840 111 117.