RSS    - Inzerce -

Levné volání do všech sítí

Ze všech stran jsme dnes a denně zavaleni marketingovými nabídkami lákajícími na levné volání. Když se pak na některou z nich necháme nalákat, může se však stát, že budeme měsíčním vyúčtováním za telefon nemile překvapeni. Nabídky levného volání totiž často platí pouze pro volání do „domácí“ sítě mobilního operátora. Jak si zajistit skutečně levné volání do všech sítí?

Je všeobecně známým faktem, že všichni tři čeští dominantní mobilní operátoři pracují ve srovnání s operátory okolních zemí s velmi vysokými maržemi. To jim v případě potřeby umožňuje slevit individuální konkrétní nabídku volání o mnoho procent a přitom stále vydělat. Ještě mnohem markantnější je pak tento efekt u nabídek při volání do vlastní, neboli domácí, sítě operátora. Tam je operátor ochotný jít s minutovou sazbou velmi hluboko dolů nebo dokonce dát mnoho minut „zdarma“.

Levné mobilní volání, avšak pouze do vlastní sítě

Pokud však jde o volání do sítí „cizích“ operátorů, jsou již nabídky mnohem opatrnější. Vzhledem k tomu, že mobilní operátoři musejí při volání do sítí obsluhovaných ostatními operátory platit tzv. spojovací poplatek a náklady na takové hovory jsou vyšší, než při volání do sítě vlastní, nejsou ochotni takové volání dát zákazníkovi příliš levně.

To často vede k situaci, kdy dominantní mobilní operátor zakládá marketingovou kampaň na lákadle „levného volání“ či „neomezeného volání“, při čtení malého písma pod hvězdičkou se však potom člověk dozví, že bezkonkurenční cenová nabídka se týká pouze volání v rámci vlastní sítě. Tento fenomén se nevyhnul ani údajným „neomezeným“ tarifům z letošního jara, se kterými přišli všichni mobilní operátoři. S výjimkou nejdražších neomezených tarifů, které skutečně umožňují volání zdarma kdykoli kamkoli, se i v rámci těchto tarifů rozlišuje volání v rámci vlastní a cizí sítě.

Taková cenová politika může pak pochopitelně přinést poměrně nemilé překvapení v podobě neočekávaného, několikanásobně vyššího, měsíčního účtu za telefon. Stačí jen daný měsíc volat více na čísla vedená v „cizích“ mobilních sítích. A to není opravdu nic těžkého.

Je fakt, že většina lidí pravidelně volá poměrně omezenému okruhu lidí, avšak to neznamená automatickou znalost, ve které síti se jejich kontakty nacházejí. Tím spíše dnes, téměř deset let poté, co je možné libovolně přesouvat telefonní čísla mezi jednotlivými sítěmi, takže se z pouhého pohledu na telefonní číslo již nelze poznat, pod kterého operátora spadá.

Řešení pro levné volání do všech sítí – virtuální operátor

Od letošního léta se však naskytla nová příležitost pro levné volání a to do všech sítí – jmenuje se virtuální operátor.

Virtuání operátoři jsou účastníci telekomunikačního trhu, kteří nabízejí svým obchodním jménem telekomunikační služby koncovým zákazníkům. Avšak narozdíl od standardních tradičních mobilních operátorů nedisponují žádnou technologickou sítí. Tento deficit řeší pronájímáním části kapacit sítí tradičních operátorů a následnému „přeprodeji“ koncovým zákazníkům.

Virtuální operátoři jsou tak ze své podstaty štíhlejší, efektivnější a cenově zajímavější, než dominantní mobilní operátoři. Jedním z nejzajímavějších aspektů většiny virtuálních operátorů je pak právě to, že nabízejí zpravidla volání do všech sítí za jednotnou cenu.

Levné volání s Faynem

Jedním z nových a zároveň nejzajímavějších virtuálních operátorů je FAYN TELECOMMUNICATIONS, a.s. Mezi konkurencí nových virtuálů se odlišuje zejména svojí minulostí a zkušenostmi. Fayn Telecommunications již deset let úspěšně poskytuje svým zákazníkům služby volání přes internet coby VoIP operátor. Nyní se stal též virtuálním mobilním operátorem a díky svému technologickému VoIP zázemí Fayn efektivně spojuje výhody VoIP volání s voláním klasickým mobilním.

Pro koncového zákazníka z toho plynou tyto výhody:

  • Volání z mobilu již za 1 Kč za minutu. A to včetně DPH a do všech sítí.
  • Možnost volání přes internet za 0,58 Kč za minutu, taktéž včetně DPH a do všech sítí.
  • V rámci VoIP sítě volání zcela zdarma – Není v tom žádný háček. V rámci VoIP sítě můžete volat zcela zdarma jak dlouho chcete. 7 dní v týdnu, 52 týdnů v roce.
  • Žádné dlouhé závazky – Pokud jste znechuceni standardní praxí velkých mobilních operátorů, kteří vás nutí „podepsat“ minimálně na 2 roky, abyste dostali zajímavou cenou nabídku, je Fayn ten pravý operátor pro vás.
  • Spousta volných minut a SMS do všech sítí. Fayn opravdu nerozlišuje, do které sítě voláte.

Chci levné volání do všech sítí – co mám udělat?

Pokud vás informace o levném volání bez měsíčního paušálu zaujaly, obraťte se na Fayn Telecommunications pro více informací. Fayn vám podá podrobnosti o svých službách na oficiálním webu nebo na bezplatném telefonním čísle 840 111 117.