RSS    - Inzerce -

Levné volání pro seniory. Pořiďte jim pevnou linku s VoIP

Vybíráte možnosti levného volání pro své prarodiče? Co takhle jim zřídit klasickou pevnou linku? S moderní VoIP technologií můžete svým příbuzným zprovoznit funkční telefonní linku za minimální ceny a v podobě, na kterou byli celý život zvyklí.

Na první pohled by se mohlo zdát, že pevné linky v domácnostech nikdo nepostrádá a že pevná linka má dnes již své opodstatnění převážně pouze ve firmách a institucích na místech, jako je vrátnice či sklad.

Je pravdou, že umístění pevné telefonní linky v domácnosti, kde má každý člen vlastní mobilní telefon, není zcela účelné. Kdo pamatuje doby, kdy byla společná domácí pevná linka jediným telefonním kontaktem v rámci celé rodiny, bude pravděpodobně souhlasit, že nejde o nic, na co by člověk nostalgicky rád vzpomínal. Předávání telefonního sluchátka tomu pravému členu rodiny na straně jedné a nejistota, komu se člověk vlastně dovolá (a zda se vůbec dovolá), na straně druhé, nepatří asi mezi věci, které by soudný člověk v éře mobilních telefonů chtěl zpět.

Pro jednu skupinu obyvatel však pevná linka své opodstatnění stále má – pro seniory. Právě pro ně má pevná linka zpravidla několik výhod:

  • Snadné ovládání. Pokud svým prarodičům zřídíte pro volání pevnou linku, sejmete z nich nutnost učit se zacházet s mobilním telefonem. Argument, který mladé generaci může znít směšně, je pro seniory často opravdu zásadní. Staří lidé jsou zkrátka většinou méně schopni se učit novým dovednostem a zacházení s novým mobilním telefonem pro ně zdaleka není otázkou intuice. Naproti tomu, zacházet s pevnou linkou se naučili před mnoha desetiletími a obsluhovat takové zařízení je pro ně snadné.
  • Prakticky žádná údržba. U pevné linky není třeba myslet na to, aby byla stále nabitá baterie, o dobíjení kreditu ani nemluvě.
  • Telefon jim funguje tak, jak jej znají dlouhá desetiletí. Nejde jen o samotné ovládání telefonního přístroje. Mnozí senioři mají telefon mentálně spojený s fyzickým místem a často, když jim pořídíte mobilní telefon, stejně jej mívají položený na jednom místě a chovají se k němu jako k pevné lince (pouze bez drátů). Proč jim proto nevyjít vstříc a nepořídit jim klasický přístroj pevné linky, na který byli léta zvyklí?

VoIP jako řešení levného volání pro seniory

Přestože na první  pohled je VoIP telefon ještě modernější zařízení, než mobilní telefon, z uživatelského hlediska jde o zcela konzervativní zařízení.

VoIP je moderní technologie umožňující přenášet telefonní hovor přes internetovou linku, namísto klasického přenosu přes telefonní linku. VoIP zařízení může mít podobu volání přes softwarový telefon v počítači, přes mobilní telefon nebo právě přes koncová zařízení, která se chovají a vypadají přesně jako pevná linka, kterou všichni velmi dobře známe. Fakticky nemusí mít uživatel žádné technické znalosti. Jediná chvíle, kdy senior pozná, že nevolá přes telefonní dráty, nýbrž přes internet, je ta, kdy dorazí první měsíční účet za telefon. Bude výrazně nižší, než očekával.

Svojí podstatou je VoIP volání pro seniory beze zbytku vhodné. Stačí jim mít v bytě pouze připojení k internetu, účet u VoIP operátora a speciální VoIP telefon, případně VoIP bránu napojenou na klasický telefon pevné linky.

Výhody VoIP volání pro seniory

Pokud svým rodičům zřídíte VoIP linku, dostane se jim např. těchto výhod:

  • Ovládání telefonu, na který jsou zvyklí – Z uživatelského hlediska je VoIP telefon opravdu totožný s telefonem pevné linky, na jaký byli vaši rodiče zvyklí mnoho let. Ve skutečnosti, pokud jim neřeknete, že volají přes internet, nepoznají to. Dostanou od VoIP operátora k VoIP lince přidělené pevné telefonní číslo a při volání zadávají čísla volaných naprosto normálně bez jakýchkoli speciálních předvoleb.
  • Volání zdarma – VoIP volání má díky svým nízkým nákladům na přenos hlasu možnost velmi nízkých minutových sazeb a při volání v rámci VoIP sítě dokonce volání zcela zdarma. Pokud tedy také vlastníte VoIP zařízení, můžete se svými příbuznými volat zdarma 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Není v tom žádný háček.Volat lze samozřejmě do všech sítí, nejen v rámci VoIP sítě – na všechny cizí pevné linky, do mobilních sítí, na krizová telefonní čísla atd.
  • Nízký měsíční paušál, platíte férové ceny jen za to, co skutečně provoláte – Telefonica O2, coby jediný provozovatel „klasických“ pevných linek, hřeší na svůj monopol a nabízí služby pevných linek za poměrně velké peníze. Buď platíte opravdu vysoký měsíční paušál, který musíte uhradit, i když daný měsíc provoláte byť jen pár minut skutečného hovoru, nebo platíte za minutu hovoru obrovské minutové sazby. U volání přes internet platíte skutečně jen za to, co opravdu provoláte.

Pořiďte svým prarodičům volání za skvělé ceny ještě dnes!

Pokud vás informace o volání zdarma zaujaly, obraťte se na svého VoIP operátora pro více informací.  Nejvýznamnější český poskytovatel VoIP FAYN vám podá podrobnosti o svých službách na oficiálním webu nebo na bezplatném telefonním čísle 840 111 117.