RSS    - Inzerce -

Volání zdarma přes Android

Stále hledáte způsoby, jak telefonovat velmi levně nebo dokonce zdarma? Pokud vlastníte chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android, máme pro vás řešení. Volejte přes internet a snižte své telefonní účty na minimum. Jak na to?

Pokud jste si spočítali, že možnosti neomezeného mobilního volání, které dominantní mobilní operátoři představili na jaře letošního roku, pro vás nejsou finančně výhodné, existuje ještě jiná možnost, jak levně volat. Vyzkoušejte volání přes internet. V dnešní době, kdy chytrý mobilní telefon má skoro každý a internetové připojení v mobilu je takřka samozřejmostí, představuje volání přes internet vysoce zajímavou možnost levného volání.

Co je Android

Chytré mobilní telefony (smartphony) potřebují ke svému chodu operační systém. Těchto systémů existuje v současnosti několik. Pokud netušíte, který operační systém v mobilu máte, pravděpodobně jde o Android.

Android vznikl v roce 2003 jako nezávislý projekt, který v roce 2005 odkoupila společnost Google. Dnes má Android na trhu operačních systémů pro mobilní telefony podíl 80 procent. Jinými slovy, 8 z 10 chytrých mobilních telefonů na celém světě funguje na operačním systému Android.

K jeho výhodám patří:

1)     Je zcela zdarma k použití. To je zcela zásadní parametr, který pravděpodobně největší mírou přispěl k masivnímu rozšíření a převaze Androidu na mobilním trhu. Díky tomu, že Android je open source software, může si jej do mobilního telefonu nasadit každý výrobce. Svůj model mobilního telefonu s moderním operačním systémem proto dnes může nabízet každý, kdo zvládne vyrobit hardwarovou část. Díky tomu také nastal na západních trzích masivní rozmach čínských značek typu Huawei či ZTE, které ještě před pár lety u nás nikdo neznal a dnes je o ně velký zájem. Jsou totiž levnější, než smartphony známé značky Samsung a přitom na nich běží stejné aplikace a mají prakticky stejné ovládání. Pro lidi, kterým se nechce dávat za mobilní telefon celý měsíční plat nebo kteří vědí, že jim mobil např. kvůli nešetrnému zacházení dlouho nevydrží, jsou levnější čínské smartphony s operačním systémem Android dobrou volbou.

2)     Je na něj nejvíc aplikací. Tím, že jde o otevřený software, pro který může psát aplikace naprosto každý, a má zdaleka nejvíc uživatelů, jde o poměrně silné lákadlo pro vývojáře, narozdíl např. od platformy Windows Phone. Pro Android tak existuje zdaleka nejvíc aplikací ze všech mobilních systémů.

3)     Je plně modifikovatelný. Tato výhoda úzce souvisí s výše uvedeným faktem, že Android je open source řešení. Každý si jej proto může upravit a modifikovat, jak mu vyhovuje. Přestože značná část uživatelů této vlastnosti nevyužívá, pro určitou část uživatelů jde o zcela zásadní parametr.

Nevýhody systému Android:

1)     Je na něj nejvíc aplikací. Všechny výše uvedené důvody k úspěchu Androidu jsou v určitém úhlu pohledu také jeho největší slabiny. Argument s velkým počtem aplikací je nejmarkantnější. Zatímco např. pro operační systém Windows Phone existuje pro jeden účel pouze několik aplikací a je tedy snadné si vybrat tu nejlepší, či zkrátka tu, která vám nejvíce vyhovuje, pro Android existuje pro každý úkol aplikací hromada, ať už v úložišti Google Play nebo na webových stránkách třetích stran. To vytváří na uživatele velký rozhodovací tlak.

Tento problém vyvstává i při výběru nejvhodnější aplikace pro VoIP. Důkladně vyzkoušet všechny VoIP aplikace pro Android je častově velmi náročné.

Nejlepší aplikace pro VoIP na Android

Z výše uvedených důvodů vám přinášíme tři nejspolehlivější a nejzajímavější možnosti volání přes VoIP na Androidu.

VoIP neboli volání přes internet je moderní forma komunikace, kdy se hlas nepřenáší přes telefonní dráty, nýbrž přes internet. Díky tomu může být cena hovoru mnohonásobně nižší, než je tomu u standardního hovoru přes mobilního operátora.

Většina z vás se pravděpodobně již s voláním přes internet setkala v podobě populárních aplikací Skype či Viber. Nicméně tyto aplikace fungují dobře především při volání mezi sebou. Volat ze Skype na mobil sice lze, ale je to poměrně drahé a nekomfortní.

Aplikace, které si představíme, poskytují plnou funkčnost VoIP a zároveň jsou naprosto komfortní, co se ovládání týče. Největší devízou VoIP pak je, že při volání v rámci VoIP sítě neplatíte vůbec nic. Voláte zcela zdarma.

  • Nativní android klient. Operační systém Android má ve svých novějších verzích nainstalovaný nativní SIP klient. To znamená, že můžete využívat VoIP technologii, aniž byste si do svého mobilu museli instalovat jakoukoli další aplikaci.

Hlavní výhodou tohoto řešení je čistý operační systém (čím čistší systém, tím stabilnější a rychlejší je) a nulová cena.

Nevýhodou je, že funguje pouze přes wi-fi a nemá žádné pokročilé funkce. Hodí se tedy spíše pro nenáročné uživatele, kteří jsou často v dosahu bezdrátových sítí, např. v kanceláři či doma.

Návod k nastavení nativní VoIP aplikace pro Android.

  • Sipdroid. Sipdroid je velmi jednoduchá VoIP aplikace, možná jedna z vůbec nejrozšířenějších. Nenabízí žádné extrémně sofistikované funkce, nicméně možná právě jeho jednoduchost je to, co na něm tolik uživatelů přitahuje.

I přes své jednoduché nastavení má řadu pokročilejších funkcí, např. možnost správy dvou SIP účtů zároveň. Sipdroid je zcela zdarma. Bohužel neexistuje v české verzi.

Je tedy vhodný pro středně náročné uživatele, kterým není cizí některý z jazyků, kterými Sipdroid hovoří.

  • CSipSimple. CSipSimple pro Android je jedním z mnoha programů pro internetovou telefonii. Jeho hlavní výhodou je velká intuitivnost při používání a zároveň velká komplexnost nabízených funkcí.

Plně se integruje do operačního systému, umí pracovat s více účty, nahrává hovory, posílá vlastní SMSky a přitom je k dispozici zcela zdarma.

Návod k nastavení aplikace CSipSimple pro Android.

Zřiďte si účet u VoIP operátora

Zamlouvá se vám volání přes internet, ale nemáte ještě svůj účet u VoIP operátora? Předním českým operátorem poskytujícím telefonování přes Internet je VoIP operátor FAYN. Prohlédněte si jeho oficiální web s kompletní nabídkou služeb, případně přímo volejte na číslo 840 111 117.