Jak volat zdarma

Volání zdarma na statisíce telefonních čísel. Zní to nemožně? Právě naopak, dnes, v době vysokorychlostního internetu, se jedná o triviální technickou záležitost. Kdekoli s  kvalitním připojením k internetu (kabelové připojení, 3G, wi-fi…) můžete telefonovat za zlomek běžných sazeb telefonních hovorů. Jak na to?

Využijte telefonování přes Internet s VoIP neboli internetovou telefonii. Jde o záležitost poměrně novou, komerčně je ve světě nabízena přibližně od roku 2004, nikoli však natolik novou, aby nepředstavovala stabilní a funkčně garantovaný komunikační kanál.

Jak začít? Volat přes Internet můžete pomocí pevné linky či přes mobil.

Volání zdarma na pevnou linku – Vše, co potřebujete, je připojení k internetu a speciální VoIP telefonní přístroj, který se pak chová jako standardní přístroj pevné linky včetně vlastního telefonního čísla. Více informací o nabídce konkrétních telefonů naleznete zde. Telefony lze zakoupit buďto za nižší cenu, odpovídající reálné pořizovací ceně nebo lze získat i telefon zdarma. Prakticky to funguje tak, že za vybraný telefon zaplatíte vyšší částku, nicméně CELÁ tato částka je posléze užita na platbu vašich účtů za volání. Provolat tak můžete veškeré peníze, které jste zaplatili za pořízení telefonu. Pokud pak telefonujete na jakékoli ze statisíc čísel v rámci VoIP sítě, voláte zcela zdarma.

Volání zdarma na mobil – Stačí kvalitní připojení k internetu a chytrý mobilní telefon, tzv. smartphone (např. mobilní telefony s operačním systémem Android, Symbian, BlackBerry atd.). Do tohoto mobilu pak již jen nainstalujete speciálního softwarového klienta, který po aktivaci umožní volání za velmi nízké ceny nebo dokonce úplně zdarma. Stačí, aby byl volaný rovněž klientem VoIP operátora.

Více informací o volání zdarma a nabídce telefonování přes Internet s VoIP naleznete na webové prezentaci http://www.fayn.cz/tarify/ nebo volejte na telefonní číslo 910 25 25 25 pro další podrobné informace a jakékoli dotazy.